Nábytek z borového a smrkového masivu není podřadný

Pokud i vy patříte k těm, kteří rádi zkoumají statistiky, pak určitě víte, že z nich někdy dokáží vyplynout zajímavé údaje. Často se z nich lidé dozvědí životní styl druhých, zájem o výrobky apod. V některých případech mohou vypovídat i o pověrách a mýtech, které se šíří velmi rychle. Jedním z takových mýtů je dokonce i názor na nábytek z dřevěného masívu.Většina lidí rozděluje dřevo na měkké a tím pádem levné a podřadné a na tvrdé, což je tedy pevné a drahé. Tohle dělení možná může být primitivní, ale je zcela neobjektivní. Mezi výrobky z měkkého a tvrdého dřeva totiž není až tak zásadní rozdíl, jak jste si určitě i vy do dnešního dne mysleli.
borová šiška.jpg
Každá kresba dřeva a jeho struktura či nádech je jedním z těch nejpůsobivějších z celé škály dřevěných dekorů, které nám příroda může vůbec nabídnout.
Taková přírodní borovice je velice výrazná a má zajímavé letokruhy v oblasti suků. Takto dominantní nábytek je nejlepší kombinovat s jednobarevnými lůžkovými potahy a s nenápadnou podlahovou krytinou. Pokud máte rádi koberce, pak by byl nejlepší jednobarevný koberec bez vzorování. Malba by měla být v krémovém tónu nebo v pastelových barvách.
V dnešní době se dřevo opracovává na vysokoobrátkových obráběcích strojích, ale i přesto je potřeba nějaká ta zručnost a zkušenost. Výsledkem jsou tvary, které jsou nejen jednoduché, ale také rustikální. Borovice se vyskytuje v ryze přírodním odstínu, anebo v odstínech, které vytváří dojem dražšího materiálu, jako je například dub nebo mahagon.
Cenově patří rozhodně k těm levnějším materiálům, oproti dubu či buku. I přesto se ale jedná o kvalitní, pevné a odolné dřevo. Je sice měkčí než modřín, ale naopak tvrdší než smrk .
svítící globus.jpg
Díky vysoké odolnosti vůči vlhkosti se řadí k oblíbeným materiálům kuchyňského nábytku a některé z nás doprovází i v ložnici a to v podobě postelí či nočních stolků.
Kromě toho, že se snadno opracovává, lze z něj vyrábět i různé tvary a zhotovovat výrobky v širokém spektru variant.