Betonová střecha vydrží všechno


Možná jste již v minulosti slyšeli nějaké ty informací o betonových taškách. Většina z nich

ale rozhodně nebyla pravdivá, jelikož jak všichni víme, drby se šíří rychle. Pokud uvažujete

o tom, že byste rádi vyměnili vaši střešní krytinu, pak určitě vezměte do úvahy i tu betonovou. My vám dnes přesně řekneme, proč.
betonové tašky


Tak jako všechno mají i betonové střechy své výhody a nevýhody. Asi za největší nevýhodu bychom mohli považovat velkou hmotnost. Na samotný závěr pokládky ale můžete zjistit,

že je střecha o dost lehčí, než kdybyste použili běžné tašky. Samotné betonové tašky na střeše tvoří pouze 25 % zátěže a za zbytek může vítr nebo sníh.


 Určitě byste našli i další nevýhody, ale rozhodně nad nimi převažují právě výhody.


Co takhle životnost? Osobně si myslíme, že to je to nejdůležitější kritérium. Betonová střecha má rozhodně větší životnost, než jiné střechy. Je odhadována na minimálně sto let, což je opravdu hodně dobré. Je dána hlavně pevností a mrazuvzdorností.


Mnoho lidí si potrpí i na estetické hledisko. V dřívějších dobách se vyráběla jen v některých odstínech, ale tak jako všechno jdou i krytiny dopředu. V dnešní době už můžete mít dokonce tašky, které jsou zbarveny tak, jako běžné pálené krytiny.


Pokud uvažujete o tom, že byste si betonovou střechu pořídili, pak vám dáme dobrou radu. Nekupujte jen tašky, ale kupte rovnou celý systém. Cenově vás to vyjde o dost lépe. Výrobci jsou schopni vám udělat skvělou nabídku.


Jestli máte jakékoliv dotazy, je určitě dobré si nechat poradit od výrobců, kteří vám rádi pomohou a určitě vám nějaké pokrývačské firmy doporučí. Nesmíte se bát zeptat se.
okno v betonové střeše


Zapamatujte si, že po dovezení na stavbu je nutné materiál zkontrolovat a ihned zažádat

o reklamaci. Zdarma vám totiž kusy vymění. Pokud to ale budete kontrolovat až v pozdější době, nemusí vám být nic zdarma nahrazeno.


Jestli tedy uvažujete o tom, že byste vaši střešní krytinu vyměnili, určitě tu betonovou zvažte. Budete mile překvapeni.