Brambory zatočí s Vašimi otoky očí


Brambory patří do skupiny těch produktů, které dokáží pomáhat ve více odvětvích. Proto se bramborový škrob používá nejen v kuchyni, ale také v textilním, dřevařském anebo farmaceutickém odvětví. Určitě je pro každou ženu velmi nepříjemné, když se po ránu probudí a má oteklé oči. Tento jev může způsobit únava, pláč, alergická reakce anebo dlouhé koukání na televizi. Díky brambor můžete s otokem očí zatočit. Stačí pouze oškrabat velký brambor a nakrájet ho na plátky. Ty poté na 30 minut umístit do lednice. Po této době stačí studené plátky v leže přiložit na oči a počkat 10 minut. Tento postup opakujte, dokud otoky očí nezmizí.
sklizeň brambor.jpg 

Zatočí úspěšně s rezem a vyčistí stříbro

 
Je to méně známá vlastnost brambor, ale pokud máte na nádobí, zahradnickém nářadí nebo jiných kovových předmětech rez, brambory Vás ho zbaví. A to díky kyselině šťavelové obsažené v bramborech. Postup je velmi jednoduchý. Stačí rozříznout několik brambor a posypat je trochou solí. Teď už jen stačí třít zrezivělé části kovových předmětů a následně je opláchnout vodou a vysušit. Pokud Vám z černalo stříbro, není potřeba kupovat drahé přípravky na jejich vyleštění. Díky škrobu z brambor budete mít stříbro lesklé, jako když jste ho kupovali nebo dostali. Stačí pouze rozříznout několik brambor, dát je do hrnce s vodou a přivést k varu. Brambory s hrnce vyndejte a na hodinu do vody z brambor vložte stříbro. A poté pomocí kartáčku vydrhněte.
 

Je libo horký nebo studený obklad?

 
Brambory mají úžasnou vlastnost a to zadržovat teplo nebo chlad. A to po delší dobu. Proto jsou skvělým adeptem pro horký nebo studený obklad. A jak na něj? Pokud je potřeba horký obklad, stačí brambory uvařit a zabalit do čistého hadru. Poté obklad přiložit k bolavým místům. Pokud potřebujete studený obklad, dejte vařené brambory tak na hodinu do lednice. Opět zabalte do hadru a používejte dle potřeby.
 šperk s diamantem.jpg

Dekorační razítka jsou stále v kurzu

 
Pamatujete na dětská léta, kdy jste z brambor ve škole nebo školce vytvářeli razítka? Tyto razítka jsou stále v kurzu, takže stačí pouze dát volnou ruku fantazií a tvořit.