Chraňte sebe a své miláčky před parazity

Jestliže i vy máte doma nějakého toho domácího mazlíčka, určitě máte obavy nejen o něj, ale také o blechy. V domácnosti se těchto hostů můžete zbavit jedině pečlivým a trvalým zbavením. Na trhu je možné sehnat velkou spoustu přípravků a je jedno, jestli se jedná o obojek či sprej. Pokud se pro daný produkt rozhodnete, vždy byste si měli přečíst příbalový letáček, abyste jej použili na správné zvířátko.
děvče a zlatý retrívr

Některé z prostředků totiž mohou být vhodné pouze pro psy, ale nikoliv pro kočky. Mohou pro ně být dokonce až toxické. Když budete dohlížet na to, aby váš mazlíček neměl blechy, měli byste dbát, abyste měli v pořádku prostředí, ve kterém se pohybuje. Obecně se tvrdí, že na zvířatech žije 5% blech. Zbytek je poté ve formě vajíček a larev, které se nacházejí v okolí. Okolím máme na mysli pelíšek, koberec, gauč, auto apod. Berte v potaz to, že blechy bývají hostitelem tasemnice, takže nikdy nezapomínejte na odčervení vašich miláčků.

Po každé zimě je potřeba počítat s tím, že se v přírodě budou velmi hojně vyskytovat klíšťata. V loňském roce jich bylo dost. V letošním roce se jich očekává mnohem více. Na tuto havěť můžete narazit všude. Klíšťata jsou velmi nebezpečná a to hlavně v tom, že přenáší nebezpečné nemoci. Pokud vyrážíte do přírody, neměli byste zapomenout na repelent na tělo. Je vhodné volit světlejší barvy oděvů, abyste cizopasníky mnohem rychleji a lépe našli. Do lesa jedině v dlouhých nohávech a rukávech.
běh se psem

Je samozřejmě možné vyrobit si i svůj vlastní repelent, který je mnohdy mnohem účinnější. Jedná se o vodu s éterickým olejem z máty nebo levandule. Jestliže se vám podaří již klíště nalézt, nezoufejte. Vyhněte se ale babským radám, které říkají, že máte klíště vykroutit po směru hodinových ručiček nebo jej polít olejem. Raději byste si měli pořídit speciální pinzetu, které klíště odebere nejen bezpečně, ale hlavně pevně a bez jakýchkoliv problémů.