Dobrá kvalita semen je pro pěstování výhonků rozhodující

Na klíčení semínek je hned několik velkých výhod, které z něj dělají univerzální zábavu pro všechny. Tím spíše, že v tomto případě nejde pouze o zábavu, ale o velice snadný a dostupný způsob, jak si zajistit výrazné obohacení jídelníčku o cenné vitamíny, minerály a enzymy, které v takovém množství a v tak chutné a dobře stravitelné podobě nikde jinde nenajdete. A zároveň se jedná o možnost, jak ušetřit za drahé vitamínové preparáty z lékárny a snížit útratu za nákupy zeleniny, která je především v zimním období nezanedbatelná. Vypěstovat bohatou úrodu klíčků je snadné, stojí to pár korun a váš užitek ze sklizně všechny investice hravě převýší.
fialové výhonky

Co budete ke klíčení semínek potřebovat?

Přirozeně především semena na klíčky. Dále se vám bude hodit také vhodná nádoba v podobě v podobě speciální misky anebo sklenice na klíčení. A neobejdete se ani bez vody, slunečních paprsků a příznivé pokojové teploty. Jak je tedy vidět, zajistit vše potřebné je hračka.
To nejdůležitější jsou samozřejmě právě semínka, která budete klíčit. Na kvalitě semen, která si zvolíte, závisí v první řadě kvalita vaší úrody, kterou sklidíte. Na kvalitě semínek se proto vyplatí nešetřit a je na místě zvolit si ty nejlepší, ideálně v bio kvalitě.
hrách v květináči

Za semínky můžete vyrazit na různá místa. Velký výběr naleznete v zahradnických prodejnách a semena na klíčení se pravidelně objevují také v různých drogériích. A najdete je samozřejmě i na internetu, třeba ve specializovaných prodejnách, kde můžete vybírat z desítek druhů semen určených právě pro pěstování výhonků rostlin.
salát s klíčky
V každém případě byste o kvalitě zvolených semínek neměli mít ani ty nejmenší pochybnosti. Jestliže si nejste jistí, zda jsou semínka bezpečná – zda nejsou nijak chemicky ošetřená, tak je raději nekupujte. Pokud byste konzumovali výhonky z mořených semen, mohlo by vás to namísto posílení zdraví přivést až na nemocniční lůžko. A takovému riziku je lepší se vyhnout.