Fenomén – příměstský tábor

Léto je v tady a s ním i letní prázdniny. Spousty rodičů řeší zásadní problém. Jak zabavit děti a zároveň jim zajistit dohled. Stejně tak není na škodu využít volné dny ke vzdělávání. Ideálně takovou formou, aby se děti nenudily a učení je dokonce i bavilo. Nabízí se tábory. Děti se zde spoustu naučí, stejně tak si osvojí samostatnost na vyšší úrovni, naučí se lépe spolupracovat ve skupině s vrstevníky. Spousta rodičů se však od svých zlatíček nechce odpoutat na týden, dva týdny… A u některých dětí tomu je stejně tak. Skvělou variantou jsou proto příměstské tábory, které se stávají v poslední době velmi oblíbenými.
zpěváci na poli
Příměstský tábor nabízí spoustu aktivit podobným těm, které jsou typické pro tábory běžné. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že děti do tábora dochází ráno a večer se vracejí domů. Rodiče tak mohou být v klidu, děti mají zajištěné hlídání i aktivity a zároveň i dávku vzdělávání. Rodiče mohou bez problémů navštěvovat zaměstnání a nemít obavy ohledně toho, co se s jejich potomkem děje. Výhody městských táborů jsou ty, že se jich spousta otevírá už i například na jarní prázdniny, objevují se u spousty jen trochu větších měst a jsou cenově dostupnější. Stejně tak jako tábory klasické už se objevují i příměstské tábory s nejrůznějšími zaměřeními. Pokud má vaše dítě rádo koně, může se zúčastnit příměstského tábora, který se věnuje jezdeckému umění. Je-li vaše dítko nadaným hudebníkem, objevíte jistě tábory hudební, stejně tak jako tábory výtvarné, se zaměřením na sport všeobecně…
děti u lesa
Dítě si tím pádem pomocí hry osvojí spoustu dovedností, k jejichž rozvoji během běžného školního roku vůbec nemusí mít čas.
Příměstský tábor může být i vhodným mezikrokem mezi létem pod dohledem rodičů a mezi táborem běžným. Zážitky, dovednosti i přátelství, které si dítě z příměstského tábora odnese budou mít rozhodně dlouhé trvání a dítě zde možná objeví svůj skrytý talent, nebo minimálně nový koníček. Nezapomeňte se tedy podívat, zda se příměstský tábor neobjevuje i ve vašem okolí. Benefity přinese celé vaší rodině.