Jak mlsat a nepřibrat přitom ani gram?!

I když se snažíme stravovat co možná nejzdravěji, vše si poctivě zapisovat do kalorických tabulek a poctivě cvičit, čas od času se zkrátka chuti na sladké nevyhneme. A ne každý má takové odhodlání, aby si kousek čokolády nebo sladkou zmrzlinu odepřel. Jenže znáte to, z jedné kostičky mléčné čokolády je rázem celá tabulka a půlka vaničky zmrzliny je pryč dřív, než by člověk řekl švec. Pak přicházejí na řadu výčitky a několikadenní odříkání a hladovění. Přitom na mlsání není vůbec nic špatného, tedy v případě kdy zvolíte ten správný druh cukrovinky. Přinášíme vám proto několik tipů na zdravé a sladké pochoutky, které rozhodně vaše snažení o ideální postavu nezhatí.

redukce váhy

Nějaké to kilo na víc vás trápí už delší dobu a vy se stále nemůžete dostat na svou vysněnou váhu, no kdo by to neznal. Možná jste si řekli, že k sobě budete skutečně přísní, začnete se zdravě stravovat a hlavně už se ani koutkem jednoho oka nepodíváte na jakoukoliv sladkost. Jenže pokud ze dne na den nastavíte striktní jídelníček, vašemu tělu dřív nebo později budou jednoduché cukry chybět a vás přepadnou nezvladatelné chutě na sladké. Dá se tedy nad chutěmi na sladké nějak vyzrát? Vyzrát takovým způsobem, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá?

Sladkosti, které vašemu zdravému životnímu stylu příliš neublíží

  1. Domácí pudink

karamelový pudink

Honí vás mlsná, připravte si domácí chutný pudink. Příchutí se dnes prodává nespočet, takže si zvládne vybrat skutečně každý. Použít můžete nízkotučné mléko a pudink dosladit přírodním sladidlem. V takovém případě se bude jednat o skutečně nízkokalorickou pochoutku, po jejíž snědení žádné výčitky mít nemusíte.

  1. Ovoce a oříšky

Ovoce nebo oříšky obsahují zdravou formu sacharidů a tuků a proto jsou pro nás ideální volbou, jak si do těla dostat i další zdraví prospěšné látky. Pistácie, vlašské, piniové nebo kešu oříšky Nakliceno.cz představují zdravou variantu mlsán, na kterých si můžete pochutnávat večer u televize.