Jak ušetřit na dovolené?


Doprava
Pokud rádi létáte letadlem, tak můžete využít výhodný spojů, které nabízí někteří dopravci. Tím pádem lze ušetřit několik tisíc na letenkách. Někdy je výhodnější vzít si zpáteční letenku, i když ještě nevíte, kdy poletíte zpátky. Mnohdy se stává, že za obousměrnou letenku zaplatíte ještě méně než za jednosměrnou. Jestliže rádi jezdíte autobusem, zde je dobré opět využít předprodejů. Pokud si totiž koupíte lístek co nejdříve, ušetříte. Autobusoví dopravci často dělají jednu věc, že jakmile je málo míst, tak ceny zvednout. Samozřejmě, pokud to necháte na posledních chvíli, tak se vám taková jízdenka může dosti prodražit.
rezervace letenky 
Ubytování
Jistě můžete využít k ubytování luxusní a drahé hotely, které vám ale žádné peníze neušetří. Jinou variantou je využít buď levnější hotel nebo hostel. Dnes již i levnější hotely nabízí opravdu kvalitní služby za velice rozumnou cenu. Pokud chcete ještě více ušetřit, tak využijte hostely, které jsou opravdu levné, je potřeba zde ale počítat s tím, že můžete bydlet na pokoji ve více lidech, které nijak neznáte a je otázka, jestli vám to nebude vadit. Existuje ještě varianta, kdy si domluvíte ubytování u nějaké rodiny tam, kam jedete. Takové krátkodobé ubytování může být skoro zadarmo, což můžete opravdu ocenit. Variant s ubytováním je zkrátka více. Nemusíte přece bydlet v luxusních hotelech.
digitální grafika 
Stravování
Ušetřit můžete i na stravování. Stačí, když nebudete každý den chodit do restaurací a do barů v hotelu. Obecně v hotelu jsou dražší drinky i jídlo než jinde. Také v restauracích hlavně v centrech měst je obecně mnohem dráž než někde na okrajích. Často nemusíte nikam daleko. Stačí, když půjde do bočních uliček a můžete narazit na opravdu kvalitní a levnou restaurací. Další variantou je kupovat si jídlo v supermarketech a jíst na pokoji. Je to jedna z variant, jak můžete peníze ušetřit opět. Nakoupené potraviny vám vydrží déle, můžete si koupit i polotovary a pak si je už pouze ohřát, určitě nad touto možností popřemýšlejte.
slunce a oceán 
Dnes již rozhodně neplatí, že dovolená je jenom pro bohaté lidi. Ani návštěva exotické země nemusí být úplně finančně nákladná. Jen člověk musí vědět, na čem může ušetřit a tím se také řídit. Nebojte se si zjistit veškeré informace, jak leze zaplatit méně peněz.