Jak vyzrát na mastné vlasy?


Pokud i vás trápí právě často a rychle mastné vlasy, máme pro vás několik tipů, jak se tomuto problému vyvarovat a jak se ho definitivně zbavit. Věřím, že mnoha zastáncům přírodní kosmetiky, se tento postup nemusí líbit, ale pokud má žena již o obědě mastné vlasy tak, že by si na nich vskutku mohla smažit řízky, je potřeba udělat jednou za čas drastičtější a nepřírodní očistnou proceduru.

vlasy


1.  Výdrž

Jako první bod této očisty je, že se musíte, když už je maštění vlasů nesnesitelně rychlé a silné, vydržet s mytím. Ač se to může zdát opravdu nechutné a nepříjemné, je potřeba minimálně 7 dní vlasy neumývat! Pokud jste majitelkou delších vlasů, nebude to takový problém. Pokud jste majitelkou krátkých vlasů, doporučujeme připravit si tuto očistu na chatu, kde budete zavřená na zahradě nebo na období, kdy opravdu nebudete muset mezi lidi a honit tam parádu.

mytí vlasů


2.  Mytí vlasů

Toto je samozřejmě druhá základní věc, která celý proces a celou kůru podpoří a je to právě ta sporná část, kterou ne každý rád slyší. Mytí vlasů v rámci této kůry rozdělíme na tři části, nicméně všechna tři mytí proběhnou zároveň při jedné vaně či sprše.


•    1. umytí

Jako první vlasy umyjeme obyčejným odmašťovacím jarem na vlasy. Ano, čtete dobře. Použijte na smytí mastnoty jar na nádobí. Snažte se samozřejmě zamezit kontaktu jaru s obličejem, s očima a další částí těla, ale vydržte.


•    2. umytí

Po smytí první mytí, umyjeme vlasy opravdu do hloubky čistícím šampónem. Určitě je rozumné se poradit s kadeřnicí na takovém, který bude funkční a vhodný pro váš typ vlasů.


•    3. umytí

Po smytí předchozího šamponu následuje třetí fáze mytí a na tu použijete obyčejný šampon z vaší oblíbené řady.

blondýna


3.  Maska na vlasy

Vaše vlasy a pokožka vaší hlavy by nyní měly být naprosto omyté, očištěné a připravené na nanesení dobré hydratační masky, která vlasy povzbudí pro další běžný provoz, nicméně nebude nutit vlasy se znovu mastit.

 

Pokud se vám zdá tento postup drastický, samozřejmě nedoporučujeme toto provádět každý týden, ale vyzkoušejte ho a sami uvidíte, jaké ponese tato očista ovoce!