Kam po maturitě?

Klasickou otázku si pokládá mnoho studentů středních škol. Většina z nich chce jít na vysokou školu, a připravují se na přijímačky, pohovory a maturitu. Bohužel, ne každý se dostane na svou vysněnou školu, a pak se musí rychle hledat náhradní řešení.

Jazykovka je ideál– nemusíte na ni skládat žádné stresující přijímačky, složíte jen test, který vás zařadí do správné skupiny
·         Bez přijímaček
·         Od začátečníka po pokročilé
·         Různé délky kurzů
·         Zakončení mezinárodní zkouškou
·         Status studenta

Toto jsou ve zkratce hlavní výhody jazykové školy. Můžete v nich absolvovat prohloubení vašich vědomostí z jazyka, který jste studovali na střední škole, a můžete se opravdu zdokonalit na skvělou úroveň, nebo můžete začít se zcela novým jazykem. Musíte se zapsat ihned po maturitě, abyste byli podle zákona studentem, a stát za vás odváděl povinná pojištění.

Cena?
Cena kurzu bývá různá, podle jazykové školy, a podle vybraného jazyka. Angličtina či němčina bývají zpravidla levnější než třeba ruština. Je třeba se včas informovat o této možnosti studia, a to ještě před maturitou. Ceny se obvykle pohybují okolo 20 000 Kč za školní rok.

Jaké máte uplatnění? Studium jazyka na jazykové škole vás možná nasměruje zcela jinam, než jste plánovali na střední škole. Jazyk vás může začít bavit víc než to, co jste chtěli dělat. To, co se zpočátku jevilo jako učiněná pohroma, se později může jevit jako lepší cesta. Spousta firem a společností hledá zaměstnance, kteří umí nejméně jeden světový jazyk na velmi dobré úrovni, a další světový jazyk alespoň na pokročilé úrovni.

Chyťte šanci za pačesy!
·         Studujte, co vás baví
·         Budete umět něco, co lidé ve vašem okolí neumí
·         Naučíte se samostatnosti
·         Můžete bez obav vyrazit do světa

Počáteční investice v podobě platby za kurz sice není zrovna příjemná, a pro většinu rodin to bude velmi citelný zásah do rodinného rozpočtu. Kurzovné se vám může vyplatit především ve zkušenostech, pokud se odhodláte znalosti prohloubit prací v zahraničí.

Vzali vás?Pokud vás vysoká škola přijala na odvolání, a přesto už jste zapsaní v jazykové škole, za malý poplatek vám bude kurzovné ve většině škol vráceno.