Konec dlouhých programů

Dnešní doba je intenzivní, rychlá a smyslová. Záleží nám jenom na to, jak uspořit čas a peníze, a je jedno, kolik vyděláváme nebo jak dlouho pracujeme.

Na čem dnes nejvíc záleží?
·         Spotřeba energie spotřebiče
·         Jednoduchost obsluhy
·         Rychlost programů praní nebo sušení či mytí nádobí

„Uživatelé nemají na dlouhé prací cykly čas.“
Dnes už dlouhé prací cykly nejsou pro uživatele vyhovující. Z toho důvodu se tyto cykly zpomalují a nahrazují je programy, které jsou intenzivnější, výkonnější ale kratší. K tomu je navíc důležité myslet i na spotřebu energie. Na nových pračkách, myškách, ale také sušičkách, které se představily v posledních dvou sezonách, je tento trend citelně znát.

·         Rychlé programy ušetří uživatelův čas
Zrychluje se jak doba, tak životní styl. Proto je samozřejmé, že budeme totéž očekávat i od spotřebičů v naší domácnosti. Nejnovější myčky nádobí dokáží umýt celou jednu dávku za méně než hodinu, navíc stihne v této době nádobí i vysušit. Stejné je to s pračkami.

·         Pračky i myčky
Například program pro předpírku dnes už téměř nikdo nepoužívá. Místo toho je sháňka po pračkách, které jsou vybaveny samostatným programem, když si uživatel potřebuje rychle prádlo osvěžit pomocí parního programu. Právě parní programy se teď začaly používat i v myčkách na nádobí – pára rozpouští mastnotu na nádobí před začátkem programu.

„Rychle, jednoduše a šetrně.“
Právě u těchto spotřebičů jsou uživatelé nejnáročnější. Nejde jenom o intenzitu praní, ale taky o to, aby bylo praní či mytí šetrné k povrchu či k látce. Nesmí ji porušit nebo zbavit barvy. Výrobci spotřebičů se nespoléhají pouze na prací či mycí prostředky, ale snaží se tyto systémy zavést i do přístrojů.

Nové koncepty praček
Existují návrhy praček, které by samy od sebe měly poznat typ prádla, které vložíte do bubnu, a nabídnout k němu správný program. Jeho první výroba by měla začít do tří let, avšak ve vysoké cenové relaci. Za deset let bude pravděpodobné, že budeme mít všichni pračky, které samy nabídnou program pro barevné nebo černobílé prádlo, ale samy si také vyberou intenzitu a délku programu, podle které jej budou prát.