Malíři pokojů po sobě uklidí, ale…


Máte objednaného malíře na vymalování obývacího pokoje a těšíte se, až bude mít místnost nový kabát? Malíři dnes používají technologie, které umožňují vytvářet skutečně velmi zajímavé projekty, a mohou vás i velmi příjemně překvapit. A pokud jste si vybrali na základě pozitivních referencí, anebo jste dokonce zhlédli některé realizace naživo, pak vaše dobrá nálada bude jistě oprávněná.

malování pokoje

Od malířů však neočekávejte to, co sami nemohou splnit, a sice zejména důkladný úklid. Oni po sobě sice uklidí, ale jen nahrubo. To ostatní už musíte zvládnout sami anebo si na úklid po malování sjednat profesionály. Co vlastně takový důkladný úklid obnáší?

úklid po malířích

Seškrabování staré malby – jestliže vás čeká odstranění staré malby, pak se na ni důkladně připravte. Pořiďte si dostatek kartonových krabic, které rozložíte a položíte na podlahu, a na ně pak pokládejte bublinkovou fólii. Na fólii bude vzápětí odpadávat stará malba, velmi mazlavé blátíčko, které by se nemělo dostat jinam. Ne vždy se to ale podaří na sto procent a to blátíčko se rozmaže nejen po podlaze, ale i na různých předmětech, a vyčistit jej dá spoustu práce.

Okna, parapety, dveře, svítidla – skvrny od malířské barvy, penetrace a staré malby se po malování objevují na oknech, dveřích, lustrech parapetech, některém nábytku či spotřebičích a někdy i na koberci, pokud je špatně zakrytý, a po němž přecházíte z místnosti do místnosti. Profesionální úklidová firma tu bude mít opravdu co dělat.

Podlaha – nejobtížnější po malování je vždy úklid podlahy. Málokdy se podaří zabezpečit ji tak, aby byla naprosto čistá, a to nemusí jít ani o seškrabování staré malby. Týká se to všech typů povrchů – koberců, vinylu, palubek, parket, plovoucí podlahy i dlažby. Malířská barva zaleze i do spár a spolu s ní se tam objeví i nečistoty z pracovních bot. Úklidová firma si s tím ale poradí naprosto bez problémů.