Maminky musejí spát déle

.

Je známo, že jedna žena zastane to, co dvacet mužů, a ještě kvalitněji, lépe a rychleji. Fakt, o kterém nemůže nikdo pochybovat. Ženy umějí dělat několik věcí najednou, a ve chvíli, kdy se z nich stanou matky, je nasnadě si ji splést s robotem. Zastane všechno od domácnosti, přes potomky až po vlastní práci.  Říká se tomu multitasking, být schopné udržet v běhu nejenom vlastní program, ale i celé domácnosti, dětí a koníčků. Z tohoto důvodu také potřebují mnohem více energie.
spící osoba na gauči

Více starostí

Vzhledem k tomu, že ženy mají v průměru až o šedesát procent starostí více než muži, jejich mozek je také mnohem vytíženější. Zatímco otec má zpravidla jedinou práci, a to zabezpečit rodinu finančně, tedy nemá na starosti nic jiného, než denně chodit do práce a vydělávat peníze. Starostí matek je tak úplně všechno ostatní. Veškeré domácí práce, vaření, starost o dítě nebo i více dětí, vlastní dennodenní zaměstnání. Z toho by se jednomu zatočila hlava.

Zdravý spánek je lepší než lékař

Aby matky zůstaly zdravé a spokojené, je pro ně nejdůležitější zdravý spánek, mnohem důležitější, než je pro muže. Vědci z univerzity ve Velké Británii zjistili, že čím více využíváte přes den svůj mozek k různým aktivitám, tím delší by měl váš spánek být. Spánek je jediná chvíle, při níž mozek skutečně odpočívá a nabírá energii na další den plný událostí a nutností. Ženy vytěžují mozek mnohem více, navíc kombinují více sfér a přemýšlejí v komplikovanějších a tedy náročnějších kruzích – z toho důvodu potřebují během dne mnohem více energie než muži, což přirozeně znamená, že musí přes den více spát.

.

Výpočet hodin spánku

Na rozdíl od mužů, ženy řeší více věcí najednou, proto delší odpočinek. Vědci z Loughborough University ve Velké Británii pak spočítali, jaký by měl být ve skutečnosti spánkový režim pro vytížené matky. Ve výsledku je však tento odpočinek dlouhý přibližně o tři hodiny týdně delší než u mužů.
muž v posteli

Průměrné hodnoty

Říká se, že člověk potřebuje šest až osm hodin spánku každý den – matka tedy potřebuje asi o půl hodiny více než otec.

Maminky musejí spát déle
3 (60%)1
.
Comments are closed.