Moč prozradí problém

O problémech, které jsou spojené s vylučováním, se na veřejnosti příliš nemluví. Přitom je to tak přirozená věc, jako je například dýchání. A za to se přeci také nestydíme. Přitom například moč může prozradit mnohé z našeho utajeného světa. Jedním z ukazatelů zdraví nebo začínající nemoci je barva této tělní tekutiny. Močí se vylučují nepotřebné a toxické látky. Ve spolupráci s ledvinami se tak udržuje stálé složení vnitřního prostředí těla.
·        Moč je ovlivněna tím, kolik a jaké tekutiny přijímáme.
·        Ovlivňuje ji i složení pevné potravy.
označení toalety
Jestliže se tedy vaše moč zabarvila zvláštním způsobem, je potřeba věc řešit.
ŽLUTÁ AŽ HNĚDÁ
–         do moči proniká žlučové barvivo bilirubin, které vylučují nemocná játra a žlučové cesty.
RŮŽOVÁ AŽ ČERVENÁ
–         je zřejmé, že do moči proniká krev.
Přítomnost krve v moči může být docela náhodná a nemusí to znamenat žádný větší problém. Někdy však může signalizovat vznikající závažné onemocnění. Je tedy určitě nejlepší volbou návštěva praktického lékaře. Někdy se ale může stát, že bude vaše moč červená, a přesto žádný problém na obzoru není. Je to například v případě, že jste náruživými konzumenty červené řepy.
RŮŽOVÁ AŽ HNĚDÁ
–         takové zabarvení může způsobit přítomnost volného krevního barviva hemoglobinu.
Může to být ale způsobeno i přítomností myoglobinu (svalové bílkoviny). Tato bílkovina se uvolňuje v těle po nadměrné námaze. Zvláště v případě, že člověk není na velkou fyzickou zátěž zvyklý.
umyvadlo u wc

Jak často?

Jednou z otázek je také ta, jak často chodíte na toaletu. Jestliže dodržujete pitný režim a denně do sebe dostanete doporučené dva litry tekutin, měli byste cítit potřebu odběhnout si asi každé tři až čtyři hodiny.
·        Za den se tak močí vyloučí průměrně litr až litr a půl.
·         Jestliže běháte každou chvilku, možná vás tělo upozorňuje na onemocnění dolních močových cest anebo i ledvin.