Mýty o plastické chirurgii prsou

Všechny sníme o dokonalejších prsech. Ať už menších či větších, kulatějších nebo pevnějších. Některé se nelíbí příliš malé dvorce, jiné zase příliš velké bradavky. Pravda je taková, že všechny koukáme do výstřihů Hollywoodských hereček a říkáme si, že bychom taky taková prsa chtěly. Většina z nás se však plastiky prsou bojí. Proč?

Přinášíme vám rozřešení nejčastějších mýtů o plastice prsou:

–          Jde poznat, že jde o umělá prsa
Jistě máte ve svém okolí ženu, o které si říkáte, že má nejspíš ženské vnady umělé? A umíte to o ní říct s jistotou? Vlastně si nejste jisté, že? Pravda je taková, že na pohled, pokud jde o kvalitní implantáty, skutečně nic nepoznáte. Až na dotek, a to i tehdy budete váhat. Pokud si navíc necháte tyto kvalitní implantáty udělat kvalitním chirurgem a půjde u zvětšení pouze o číslo nebo tři, s největší pravděpodobností to na vás nikdo nepozná – nejspíš možná ani váš milenec, natož pak lidé v práci nebo na bazéně či na pláži.

–          Implantáty bolí
Pravda je taková, že bolest vnímá každý člověk jinak. Na kvalitní klinice vás nenechají trpět, a pokud si svého chirurga dobře zvolíte, jistě to není tak markantní bolest, která by se nedala vydržet. Většinou jde o lehkou bolest prvních několik dní po operaci. Nezapomeňte, že vždy musíte dodržet pokyny ošetřujícího chirurga a samozřejmě nosit správné prádlo. Průběh hojení bude chirurg nějakou dobu sledovat.

–          S prsními implantáty nemůžete kojit
Tohle je naprosto smyšlená fáma. Prsní žláza není při zvětšení prsou narušena. Naopak při zmenšování prsou hrozí porušení této žlázy, ale je to pouze potenciální hrozba.

–          Implantáty jsou navěky
Rovněž lež. Tohle plastickým chirurgům nikdy nevěřte. Dokonce i ten nejlepší materiál se po deseti nebo patnácti letech musí chirurgicky vyměnit. Jinak by bylo ohroženo vaše zdraví.