Navýšení rychlosti načítání webu

Pokud si navýšíte načítání rychlosti vašich webových stránek, tím rychleji se vaše stránka načte, a tím je také větší šance, že nový návštěvník na vašem webu zůstane. Jak se tedy vypořádat s pomalým načítáním internetových stránek.
v  Ze všeho nejdříve si zjistěte skutečnou rychlost vašeho webu. K tomu můžete využít například nástroj Pingdom, který je celosvětově nejoblíbenější.
v  Anebo je možné se podívat na průměrnou dobu načítání stránky v Google Analytics
Pokud zjistíte, že je načítání vašich webových stránek pomalé, je jednoduché tento problém odstranit.
rychlost na tachometru

Výběr obrázků

Obrázky jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého webu. Pokud ale mají fotografie na webových stránkách vysoké rozlišení, trvá velice dlouhou dobu, než se načtou. Mimoto je třeba myslet také na to, že nevhodný formát zvoleného obrázku všechno ještě zhorší. Proto platí toto pravidlo, že pro různé druhy obrázků se hodí různé formáty:
·         GIF je vhodný pro obrázky s málo barvami, jako jsou například jednoduché animace, anebo loga.
·         JPEG, tento formát je vhodný pro barevné a detailní obrázky, anebo fotografie.
·         PNG je ideální pro obrázky, anebo fotografie ve vysoké kvalitě, které využívají vrstvy, či průhlednost.
Zrovna tak rychlost načítání webových stránek ovlivňuje negativně velikost obrázků.

Příliš mnoho miniaplikací

Na webových stránkách používejte pouze takové miniaplikace a widgety, které skutečně pro váš web potřebujete. To znamená takové, bez kterých by vaše webová stránka ztratila svoji funkci. Pokud objevíte miniaplikaci, ze které byste mohli mít prospěch, a mohla by pomoci vašemu webu, pokuste se nejdříve si zjistit, zda tato miniaplikace nemá nějakou rychlejší alternativu.
webová stránka

Čistá domovská stránka

Ať už máte jakoukoliv webovou stránku, občas se nelze vyhnout použití velikých prvků, které rychlost načítání vašeho webu velice sníží.