Nejlepší domácí detoxikační nápoje

Abychom se udržovali v kondici a byli co nejvíce zdraví a v pohodě, musíme pro sebe občas také něco udělat. Často nestíháme pravidelně jíst a tak sníme kde co, a moc si nelámeme hlavu s tím, zda je to úplně to nejzdravější, pohybu také moc nemáme a tělo se postupně zanáší škodlivinami. S tím je potřeba něco udělat a nejlépe svému zdraví pomůžete, když tělo a orgány vyčistíte. Pomohou vám s tím detoxikační nápoje, které si hravě připravíte doma s běžných a dostupných surovin.
ovocné nápoje
·         Detoxikační džus: tento nápoj vám pročistí hlavně plíce a dýchání. Příprava je jednoduchá. Oloupejte jeden čerstvý grep, kousek zázvoru a jednu cibuli. Vše pokrájejte na malé kousky a rozmixujte v mixéru. Hotový džus můžete uchovávat v ledničce a dejte si 3-4 krát denně jednu čajovou lžičku.
·         Grapefruitový nápoj: grep je dobrý na pročištění jater a střev. Navíc také urychluje metabolismus, takže je výborný pomocník ve snaze shodit pár kilogramů. Tento nápoj můžete pít často. Stačí šťávu ze dvou grepů smíchat s dvěma litry odstáté vody. Snadné ale opravdu účinné.
·         Okurkový nápoj: pomůže tělu zbavit se nánosů škodlivých látek, povzbudí metabolismus a dokonce pomůže od pálení žáhy. Připravíte ho tak, že oloupete a rozmixujete jednu okurku a smícháte i se šťávou ze dvou citrónů. Přidáte 2 litry čisté vody a nakonec pár lístků čerstvé máty.
hlíza zázvoru
·         Nápoj z jablečného octa: jablečný ocet je velmi zdraví a pomůže nám od řady potíží. Pomůže s močovými cestami ale i bolestí v krku. Nápoj se hodí pít když, nás trápí únava, kožní potíže nebo vysoký cholesterol. Navíc zrychluje metabolismus, posílí energii v těle, ulevuje při alergiích a povzbuzuje činnost imunitního systému. Nápoj si připravíte tak, že smícháte tři čajové lžičky jablečného octa s trochou vody a medem, ten můžete přidat podle chuti, tak abyste byli schopni nápoj vypít. Pije se třikrát denně a nejlépe před jídlem.