Nejnovější styl v designu interiéru: zjistěte, oč běží

Mnoho a mnoho knih a článků bylo napsáno o tom, jaké typy barev se hodí do jakého designu. Jak musí celý byt být sladěný harmonicky, aby to nerušilo vaše vnitřní čakry, a jak by měl být sestavený nábytek, abyste vytvořili co nejpřirozenější řád, ve kterém by bylo útulno, teplo a příjemně.

Existuje také mnoho příruček, které doporučují, jaké barvy kombinovat. Například zemité barvy vypadají dobře se studenými odstíny, jako jsou bledě modrá nebo mechově zelená. Nebo byste měli jít do opačných kombinací a zvolit třeba fialovou a modrou. Tradiční je spojení světle šedé a červené, ovšem s červenou opatrně.

Jak jsme již řekli. Mnoho bylo napsáno o tomto tématu. Teď se ale v barvách v designu objevil zcela jiný trend. Jak že se jmenuje a co to znamená? Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se.


Colorblocking, neboli vybarvěte si interiér

Colorblocking je zcela nový styl vymalování a dekorování pokojů, který popírá všechno, co kdy bylo o designu interiéru řečeno. A v čem že tato technika tkví? Potěší hlavně ty, kteří milují barvy a neradi se nechávají svazovat designerskými nebo uměleckými pravidly.
–          Vyberte si čtyři barvy
–          Dvě barvy jsou kontrastní
–          Druhé dvě barvy související buďto pouze s jednou barvou, nebo každá s jednou z kontrastních barev
–          Jedná se kolorování celoplošné
–          Colorblocking je vlastně vyblokování prostoru pomocí barev
–          Pokud chcete perfektní kontrast, zkombinujte teplou a studenou barvu a dva další odstíny
–          Nábytek rozdělte rovněž podle těchto barev a přistavte je ke zdem s opačnou barvou

Barevné bloky musejí být v protikladu. Pokud toho docílíte v celém prostoru, vytvoříte zajímavé avantgardní umělecké dílo.
Než začnete tvořit, pamatujte, že každá místnost má svou kolorovou kombinaci a proto je dobré se poradit s odborníkem, než se do této techniky pustíte.