Nepřehlédnutelný Tatrabus

Tatrabus je dokonalou a tou nejdivočejší verzí nákladního vozu Tatra, jakou si jen dovedete představit. Budí zájem všude, kam přijede, a to díky své vysoké konstrukci s jasně žlutou barvou. S tímto speciálním vozem lze zažít skutečné overlandové výpravy s dálkovými dobrodružnými cestami mimo zpevněné cesty. Tatrabus si totiž poradí i s nejobtížnějšími terény v těch nejméně přístupných místech.
 zelená Tatra
KAM SE JINAK NEDOSTANETE
Základem Tatrabusu je rallyová Tatra 815 4×4, prověřená mnoha závody. Za sebou má od roku 2008 již mnoho průzkumných turistických cest do Maroka, Dakaru, Albánie. Putování Saharou však  již skončilo, protože kvůli bezpečnostním důvodům se v Africe jezdit nedá. Turistům však Tatrabus ukáže co nejvíce z Islandu. Dnes to tedy nejsou jen místa po pobřeží a k několika atrakcím, ale zájezdy do vnitrozemí i do těch nejopuštěnějších částí světa – k vodopádům, sopkám, přes pouště i řeky. Řidiče, průvodce a mechaniky tvoří lidé, jenž mají srdce spojené s Tatrou.
 
VŽDY DOBRÁ PARTA
Kapacita Tatrabusu je dvacetimístná plus třímístná kabina. Při každé cestě se z výpravy stává parta, kde si všichni vzájemně pomáhají, ač se předtím vůbec neznali. Nakonec jinak to při dobrodružných cestách ani nejde. Posádka musí být schopná zvládnout všechny opravy, ale i připravit jídlo a postavit kuchyňský stan. Řidiči, zvyklí na vysoké těžiště auta, jej musí ovládat tak, aby jízda byla pro všech dvacet turistů komfortní.
 sledování vodopádu
VYBAVENÍ A TECHNIKA
Tatrabus je vybaven stejně jako pohodlný dálkový autobus a obytné auto, nechybí v něm:
·         velké zavazadlové prostory a polohovací sedačky
·         kapacitní vytápění
·         lednička, televize a příďová kamera, kde na obrazovce všichni vidí to, co řidič
·         vysílačka a navigace
·         nádrž na 200 litrů vody
Auto se vzduchem chlazeným 12válcovým motorem s výkonem 265 kW dosáhne rychlosti 120 km/h. Dlouhé je 8,25 m a vysoké 3,84 m.