Nokia 3310 vrací úder!

Comeback

Ano, nešálí vás zrak. Celosvětově známý model 3310 půjde opět do prodeje. Oficiální představení proběhne ke konci měsíce na shromáždění Mobile World Congress v Barceloně.


Po sedmnácti letech

Od vydání modelu 3310 uběhlo téměř sedmnáct let, a přesto se i v dnešní době najdou její hrdí majitelé. Tenkrát Nokia se svými mobilními telefony ovládla trh a dalo by se zde mluvit prakticky o monopolu. Model 3310 se stal nejprodávanějším modelem, oprávněně?


Regrese

Když přišly na scénu chytré telefony, vliv a oblíbenost společnosti Nokia poměrně rapidně klesla. Není se čemu divit, konkurence byla ve vývoji napřed a operační systémy od Microsoft na oblíbenosti nových modelů zrovna nepřidaly. Proto se jeví jako pochopitelná právě tato částečná regrese – proč částečná? Nokia totiž hodlá na shromáždění představit i několik chytrých telefonů, konkrétně model Nokia 3 a Nokia 5. Ale řekněme si upřímně, všichni už tušíme, kdo sklidí ten největší úspěch!


Oldschool Nostalgia

Ať už si telefon zakoupíte pouze a jen z nostalgie nebo kvůli nepopiratelným přednostem tohoto modelu, určitě vás Nokia nezklame. Byla totiž přislíbena co největší autentičnost tohoto zařízení, a proto můžeme očekávat podobnou výdrž baterie, která se kdysi pohybovala v řádu dní, a „naprostou“ nerozbitnost, kterou se tento model zapsal do dějin a kterou disponoval až do své poslední hodiny, jestli doposud vůbec přišla… Podle jednoho z výzkumů by se model 3310 měl cenově pohybovat okolo 60 dolarů, což se jeví jako adekvátní a relativně nízká cena.


„Ty máš cihlu?“

Každý, kdo 3310 vlastnil/vlastní, určitě někdy zaslechl podobnou frázi. Není se čemu divit, 3310 totiž vešla do dějin naprostou nerozbitností, a stala se proto klíčovou „postavou“ v nespočtu vtipů po celém světě. Jen řekněte, kdo znal její opravdové modelové označení a kdo jen pod pojmy jako například „cihla“?


3310 nezradí

Jistě se najdou staromilci, kteří si telefon rádi zakoupí pro každodenní používání. Pokud však disponujete moderním, chytrým telefonem, nezoufejte, 3310 Vám se svou nízkou cenou může posloužit jako záložní telefon. Vždyť se spolehlivostí a výdrží nemá v porovnání s modelem 3310 šanci ani ten nejvyvinutější smartphone.