Oblečení pro miminka aneb co je součástí základní výbavy?

V prvopočátku je lepší variantou pořízení jen skutečně základní výbavy a zbytek poté dokupovat na základě i ročního období. Pokud se při nákupu vyvarujete častých chyb, můžete tak i dosti ušetřit.

botičky

Nákup oblečení pro miminka je pro nastávající rodiče radostnou až vzrušující událostí. Každý rodič chce poskytnout a dát svému dítěti jen to nejlepší. Maminky mají rády své děti krásně oblečené. Dnešní sortiment v rámci oblečení pro miminka je vskutku rozsáhlý. Lze věci pořídit i za přijatelnou cenu. A zejména vše je snáze dostupné i co se týče samotného nákupu, který lze uskutečnit i z pohodlí domova.

Pro novorozence základní výbava se odvíjí především na základě daného ročního období. Není opravdu zapotřebí hned pořídit mnoho věcí, lepší je postupné nakupování. Nicméně pro základní výbavu je zapotřebí pořídit věci od velikosti číslo 56.

Pouze v případě předčasně narozeného miminka se vyplatí pořízení menší velikosti. Poté se více budete shledávat s označením velikosti podle měsíců neboli stáří, jako je například velikost 3,6,9 či 12. Vše značí měsíce. Jedná se především o věci pro kojence.

Nezbytným kouskem v šatníku vašeho mrněte je bezpochyby kojenecký set. Na výběr je samozřejmě varianta pro holčičku a jiná pro chlapečka. Kojenecká souprava je nepostradatelnou záležitostí. V rámci kojeneckého setu lze pořídit většinou dupačky, košilky, kojenecké body, kabátek, čepička a rukavičky.

Samozřejmostí jsou i doplňky v podobě papuček, ponožek, bryndáků apod. Důležitá je kvalita materiálu. Zde by se mělo jednat o výběr kousků ze 100% bavlny. Zejména pro dětskou citlivou pokožku je pohodlné a lehké oblečení nutností.

čepička

Pro nejmenší je efektivní, jestliže pořídíte zavinovací body, neboť se nepřevléká přes hlavu dítěte a oblékání je tak mnohem snadnější. K dostání je v mnoha velikostech a barevném provedení. Ideální jak do porodnice, tak i pro první měsíce dítěte.