Počátek vánočního shonu

Vánoce mohou pro jednotlivce ale i pro celé rodiny znamenat složitou finanční situaci. Všichni chceme potěšit své blízké krásnými dárky a určitě si chceme pořídit krásný stromeček a veselou výzdobu, také si chceme určitě užít klidu přes státní svátky, dopřát s trochu toho luxusu a dobrého jídla. Avšak je faktem, že až čtyřicet jedna procent rodin si kvůli vánočním svátkům, vánočním nákupům či Silvestrovské dovolené bere půjčky, načež se dlouhé měsíce trápí jejich splácením. Navíc mohou půjčku až dvojnásobně přeplatit, pokud si nedají pozor na úrok nebo na splátkový kalendář.

Vánoční statistiky a fakta
Každý osmý Čech si Vánoce užívá na dluh – ať už je to koupě vánočních dárků nebo cena pronajaté nemovitosti na svátky s přáteli či s rodinou. Je pochopitelné, že je to mnohdy jediný čas v roce, kdy máme důvod k velkým oslavám a také k několika skvělým dnům nicnedělání, ale všechno má své hranice – žít na dluh je stresující.

Průměrně si Češi půjčují pět tisíc až deset tisíc korun, ale pakliže naletí mikropůjčkám, které nemají licenci, nebo se jedná o podvodníky, mohou přeplatit půjčku až o celou její částku. To je potom značně nevýhodné a stresující trávení vánočních svátků, nemyslíte?

Máme řešení
Pokud si chcete doopravdy užít Vánoce, co si raději než půjčku vzít brigádu? Právě teď, kdy začíná obchodní šílenství hlavně v potravinářství, v maloobchodě, ale také v internetových výdejnách, je největší sháňka po sezónní brigádě. Máte na výběr z mnoha nabídek.

–          Jaké jsou nabídky brigád?
Nejčastěji se jedná o potravinářství, ale také o tiskárny, rozvoz dárků z internetových obchodů a také spotřební zboží. Zájem je i o baliče v internetových obchodech.

–          Kdo tyto nabídky nejčastěji bere?
Jedná se většinou o studenty, nejčastěji ty vysokoškolské, ale pak také o lidi, kteří si vybírají zaměstnání a tohle je jenom počáteční projekt. Dále lidé, kteří doufají, že by mohli dostat nabídku k podepsání smlouvy na neurčito.