Pohodlí našeho domova

Dnešní generace je většinou pracovně velmi vytížená. Chodíme do práce, řešíme různé důležité situace a náš organismus často zoufale volá po relaxaci a odpočinku. Kde jinde nabídnout našemu tělu klid a pohodu, kvalitní odpočinek? Domov by nám měl tohle plně zaručit. Proto již při jeho zařizování je nutné myslet na to, aby jsme tam později tohle nalezli. K běžné relaxaci většina lidí používá místnost, kterou v našich krajinách nazýváme obývací místností.
polštářky na pohovce.jpg

Po příchodu domů zde chceme najít příjemnou pohodu a možnost relaxovat s rodinou. K tomu je potřebné vybavit tuto místnost kvalitním nábytkem, který nám tuto potřebu dokáže splnit. Hlavním prvkem bývá v této místnosti pohodlná sedací souprava nebo pohovka. Vybrat tu správnou ale nebývá to nejjednodušší. Často se lidé nedostatečně  zamýšlí, jak sedací nábytek budou používat.

  břízy na obraze.jpg
Podle čeho vybírat

1/ uvědomit si, kolik lidí najednou asi bude v místnosti sedět nebo lenošit, jak je velká rodina

2/ rozmyslet si, zda budeme prostor a sedací nábytek používat jen k sezení, nebo požadujeme i možnost ležení při čtení nebo sledování televize.

3/ pokud se chceme pohodlně zabořit do měkkého, vybereme si sedací soupravu nebo pohovku s měkou hmotou, která tohle posezení zabezpečí.

4/ lidé, kteří upřednostňují tvrdší poleh nebo posezení, poohlédnou se při nákupu po sedacím nábytku s tvrdším čalouněním.

5/ budeme-li počítat, že sedací nábytek v obývacím pokoji občas poslouží k přespání přátel nebo příbuzných, volíme vhodnou rozkládací variantu, která zabezpečí tento náš požadavek, jinak ale ve složeném stavu nebude zabírat zbytečný prostor, kterého nebývá nazbyt.

6/ pokud nedisponujeme velkým pokojem, nevolíme velké sestavy sedacích prvků, prostor by se nám tak zmenšil a pocit příjemné relaxace by vystřídal stres z přecpané místnosti.

7/ dobře si rozmyslíme, jaký zvolíme potahový materiál. Jsme-li rodina s malými dětmi, je vhodné zvolit snadno udržovatelný, kvalitní  potah.