Připravte svůj bazén na zimu

Jestliže již sluníčko nedokáže vodu ve vašem bazénu zahřát na optimální teplotu, je jasné, že se koupací sezóna blíží ke konci a je ten nejvyšší čas pomýšlet na zazimování bazénu. Tedy alespoň v případě, že nechcete vodu v nádrži vypustit do kanálu či na zahradní záhony. Ovšem v případě, že jste se o ni po celou sezónu pečlivě starali, pak by bylo škoda vodu v dobré kondici jen tak vylít, tím spíše, že za napuštění nádrže v příštím roce zaplatíte nemalé peníze. Díky speciálnímu přípravku – zazimovači – můžete vodu v nádrži ponechat až do příští sezóny, kdy ji opět budete aktivně využívat.

bazén u domu

Zazimovač bazénu je přípravek, který se postará o optimální kvalitu vody v nádrži v průběhu zimní sezóny. Koupíte jej pohodlně v obchodě s bazénovou chemií, kde jste zvyklí běžně nakupovat. Jedná se o v podstatě o zanedbatelnou investici v řádu několika sto korun, která se vám z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí.
Ovšem ještě před tím, než zazimovač použijete, je nezbytné zkontrolovat kvalitu vody v nádrži tak, jak jste na to byli zvyklí po celou sezónu.

vlny

Zkontrolujte proto s pomocí testerů hladinu aktivní oxidační látky v nádrži a stejně tak koncentraci vodíkových iontů neboli pH. Dejte pozor, abyste důkladně odstranili všechny nežádoucí nečistoty, stejně tak jako případné inkrusty anebo zákal. Před zazimováním musí být voda v nádrži v optimální kondici. Jakmile se tak stane, tak poté snižte hladinu vody v nádrži pod vstup do filtrace a do vody nalijte zazimovač dle pokynů výrobce. Je nezbytné zajistit, aby se dostal do celého objemu vody v nádrži. Poté na hladinu rozmístěte dilatační plováky anebo případně PET láhve částečně napuštěné vodou a důkladně upevněte krycí plachtu. Poté, co vymyjete veškeré bazénové příslušenství, stejně tak jako filtrační jednotku a uskladníte je na zimu, máte hotovo a nemusíte se o váš bazén v průběhu zimy obávat.