Rovnátka v dospělosti? Žádný problém

U dětí je celkem běžné, že když se objeví druhé křivé zuby, že je nejspíš nemine zubní lékař se svojí péčí. Přirozeně rovnátka budou jejich dlouhodobí společníci. Jenomže problémy se zuby nemají jen děti, ale objeví se i u dospělých osob. Je vůbec možné i zde zasáhnout do nějaké nápravy a vyrovnat chrup, aby úsměv byl krásný a dotyčný se nemusel stydět ukázat ho? Jak se říká, zajisté všechno jde, když se chce. Mnohdy neplechu udělá větší mezera po vytrženém nemocném zubu nebo jiném zdravotním problému. Specialisté ortodoncie Praha si dokáží snadno poradit i s takovou nesnází a to u všech věkových skupin. Je to dobrá zpráva a především naděje, že existuje vhodná léčba v každém věku. Jen pravděpodobně to bude vyžadovat větší trpělivost.
vyšetření chrupu za pomoci rentgenu

Rovné zuby jsou základem zdraví

Možná se někdo pousměje, ale je to tak. I vážné onemocnění může mít počáteční původ ve špatné zubní hygieně. A ta se třeba nedala dokonale provést jen z toho důvodu, že zuby byly pokřivené. Krásné a rovné zuby jsou především optickou výhodou, mezery jsou stejnoměrné a to všechno ulehčuje kvalitní vyčištění chrupu. A snadněji se tak zabrání tvorbě zubního kamene. To je již velmi důležité rozhodování o tom, jak dalece to necháme zajít. Přitom se stačí objednat ke specialistovi a s ním probrat svůj nynější stav. Ten celou situaci posoudí a navrhne vhodné řešení. Mnohdy se stane, že pro úspěšnou léčbu budou muset zasáhnout i zubní chirurgové. Ovšem co bychom neudělali pro své zdraví.
zubní protézy

Neviditelné rovnátka

Dospělí mají také na výběr z doporučených verzí rovnátek, které jim ošetřující dentista nabídne. Mnohem častěji se nasazují pevná rovnátka, která se skládají z tzv. zámečků, které slouží k ukotvení. Na zuby se musí přilepit cementem nebo jiným způsobem ukotvit. U dětí je to v podstatě jedno, tudíž se používá různý kov, který je nápadný. Dospělí jedinci dají přednost neviditelné verzi. Buď formou keramických zámečků, nebo potom mohou využít invisalign, což je skutečná novinka v zubním lékařství a jedná se o ryze neviditelná rovnátka. Při trpělivosti a poctivosti nošení se chrup opět narovná a odměnou bude zářivý úsměv.