Splňte si svá přání ještě dnes

Každý z nás má velkou spoustu přání. Někdo by si chtěl konečně splnit svůj klukovský sen a pořídit si božské auto, někdo by rád investovat do rekonstrukce domu, aby mohli žít na místě, kde se cítí jako doma. Jiný by rád zase zvednul kotvy a konečně se vydal na zaslouženou dovolenou k moři. Nechce se vám čekat, až na toto všechno vyděláte peníze? To naštěstí v dnešní době ani nemusíte. Stačí totiž, abyste využili možnost vzít si půjčku.

dluhy

Od koho si půjčit peníze?

V současnosti existuje více způsobů, jak si půjčit. Popíšeme si tři nejčastější, které lidé využívají nejraději:

  1. Půjčení od známého – to je samozřejmě nejvýhodnější varianta, protože často nebudete muset platit žádný, nebo minimální úrok. Spoustě lidí zde však brání etické hledisko.

  1. Banky – na tyto instituce se obrací velká část lidí. Je to osvědčené a spolehlivé. Nutné je však zmínit, že to trvá příliš dlouho, a navíc ne každý má na půjčku nárok. Dokládají se totiž příjmy a nahlíží se do registrů. Půjčka zde bývá navíc vždy účelová, to znamená, že dostanete peníze jen na to, na čem se předem domluvíte.

  1. Nebankovní společnosti – novinka posledních let, která začíná být silnou konkurencí pro bankovní instituce. Rychlé vyřízení z domova prostřednictvím internetu či telefonu je velmi lákavé. Navíc se nedokládají žádné příjmy a tolerují se i zápisy v registrech, takže šanci na dosáhnutí na úvěr má prakticky kdokoliv. Získané peníze můžete navíc využít dle vlastních potřeb bez toho, abyste o tom museli někomu dopředu říkat.

hodně mincí

Stačí ručit svou nemovitostí

Pokud chcete využít možnost půjčky od nebankovní firmy, které vám nabízejí nebankovní hypotéky bez registru, tak bude potřeba, abyste byli ochotní se zaručit nemovitostí. Je to však naprosto bezproblémové – většinou vám bude postačovat rodinný dům, byt, družstevní byt, městský byt, chata či chalupa nebo někdy dokonce i pozemek.