Sport pro celou rodinu je discgolf

Tento u nás ještě ne úplně známý sport je jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem na celém světě. Je už dle názvu odvoz od známějšího golfu. I pravidla má podobné. Tedy disk dohodit do jamky na co nejméně pokusů. Jamku v tomto případě tvoří ocelový koš ve vzdálenosti 50-120metrů. A aby to nebylo tak jednotvárné tak hřiště je navrženo tak, aby se soutěžící potýkal s různými překážkami. Na zdolání jamky má pouze tři pokusy. Vítězem je samozřejmě ten, který všechny jamky zdolá s co nejmenším počtem hodů. Jamky se většinou pohybují v rozmezí 9, 12 nebo 18 počtu. Začíná se Vám hra zamlouvat?
aktivní žena

Kde si můžete discgolf zahrát?

 
Po České republice ve větších městech najdete už pár hřišť přímo určených na tento sport. Jejich přesný výčet najdete na internetu. Nicméně tam kde ještě není lze tento sport vykonávat v přírodě. Ideální jsou i městské parky. Prostě ta kde je dostatek místa a vhodný terén třeba i s nějakým potůčkem pro zpestření hry.
 

Kdo může začít hrát discgolf?

 
Tento sport je určený pro všechny. Můžete ho hrát s kamarády, s celou svou rodinou nebo třeba v rámci pracovního stmelení. Je jedno, zda je Vám deset nebo šedesát. Pár hodů diskem a grif se Vám sám vryje pod kůži. Nejen, že se u tohoto sportu skvěle pobavíte, ale také odreagujete a prospějete tělu nejen sportem, ale také pobytem v přírodě. A k tomu tento sport opravdu stojí velmi málo. Postačí Vám pouze koupit disky, které vycházejí okolo 300 korun.
sportovní oblečení
 

Něco málo z pravidel discgolfu

 
·         Hráči si určí výhoziště a hráč z tohoto vývoziště vyhazuje svůj disk, přičemž se žádná jeho část nesmí dotýkat za čarou výhoziště
·         Poté hráč hází z místa, kde se disk po jeho prvním hodu zastavil
·         Pokud disk skončil v keři, pokračuje ve hře z nejbližšího možného místa, které je spojnicí mezi cílem a disku a to dále od cíle
·         Hráč nesmí měnit žádnou část hřiště jako je trhání větví, ohýbání větví
·         Po skončení jamky se hráči přesunou k další a začíná hráč s nejnižším skóre