Ubytovna Praha jako výchozí zázemí pro cestování po městě

Prahu si nikdo z nás nedokáže představit bez Karlova mostu, staroměstského Orloje a vyhlídky na Pražský hrad. Jsou to jedinečné památky, z nichž na každého z vás dýchne zvláštní atmosféra. Jejich zdivo pamatuje husitské války, obléhání Prahy Švédy, barokní a klasicistní období, vrcholnou secesi, hitlerovské okupanty, i dobu socialistického realismu. Málokterý návštěvník naší metropole si nechá ujít podívanou na něco, co nikde jinde na vlastní oči nespatří.pražské metro.jpg

Pěší cesta Prahou za nejkrásnějšími památkami

Pokud byste rádi shlédli nejkrásnější pražské klenoty a zároveň se vyhnuli davům turistů, zejména těch zahraničních, vydejte se na prohlídku velmi brzy zrána. Největší nápor začíná po deváté hodině a to je doba, kdy už můžete mít polovinu cesty za sebou.
Následující trasa je jednou z nejoblíbenějších, kterou místní průvodci provází Prahou některé návštěvníky, co by rádi v průběhu jednoho dnes shlédli co nejvíce památek, a zároveň se pohybovali pěšky. Výchozím bodem bude stanice Malostranská, kam se pohodlně dopravíme metrem. A využijeme-li ubytování v některé z ubytoven Praha v dosahu metra, které jsou pro skupiny i jednotlivce ideálním prostředím pro zajištění soukromí, spojení podzemní drahou je velmi rychlé a bezproblémové.
Ideální je trochu si přivstat a začít s prohlídkou města mezi sedmou a osmou hodinou ranní. Ze stanice Malostranská vystoupáme po Starých zámeckých schodech k Pražskému hradu a skrze jeho areál se následně přemístíme k Hradčanskému náměstí. Odtud sestoupíme Nerudovou ulicí k Malostranskému náměstí a dále Mosteckou ulicí ke Karlovu mostu. Vyhneme se tak davům turistů, kteří se tu začínají houfně objevovat až kolem desáté hodiny.Karlův most.jpg
Pokračujeme Mariánským náměstím k secesní Nové radnici a přes náměstí Franze Kafky kolem kostela sv. Mikuláše dojdeme na Staroměstské náměstí. Naše další kroky povedou ulicí Celetnou k Ovocnému trhu a Stavovskému divadlu a naše putování ukončíme ulicí Na Příkopě a Václavským náměstím, anebo trasu můžeme prodloužit o průchod Rytířskou ulicí a Skořepkou k Betlémské kapli, případně ji zpestřit posezením ve Františkánské zahradě.