USB-C kabel to je ta správná volba


S konektorem USB se dnes běžně setkáváme snad všude. USB je zkratka Universal Serial Bus a jeho vznik nás obohatil v roce 1995. V dnešní době si bez takového kabelu nedokážeme představit fungování. Připojujeme totiž k němu bezpočet možných externích zařízení k počítačům, ale používáme ho i na dobíjení mobilních telefonů, případně pro přenos dat. I když se to na povrch může jevit jako obyčejný kabel s nějakou koncovkou, tak opak je pravdou. Existuje skutečně mnoho druhů a také výrobních řad, které se hlavně od sebe budou lišit svojí dovedností díky přenosové rychlosti.
usb stříbrné
Nic méně se stále ve výrobě zdokonalují, tudíž se setkáváme stále s nějakými novinkami, které jsou pro počítačovou techniku obohacením. Velkým přínosem je USB-C kabel, kdy nejen, že je skvělý pro oboustranné provedení, ale zkrátka jeho využitelnost je podstatně větší, než u prvních řad kabelů. Zkrátka jeden propojovací kabel pro všechno. Samozřejmě je prozatím nutné využít různé přechodky nebo redukce, pokud vlastníme starší typy konektorů.
koncovka červená

Co nás může překvapit?

          Snadné zapojení a to je i oboustranné.

          Kabel, který je na pohled velmi sympatický. Je opletený nylonem, tudíž bude velmi odolný a snadno se při ohýbání nezlomí.

          Koncovky se dají různě obměnit a tak se skutečně jeden kabel hodí na všestranné použití.

          Konektory jdou snadno nasadit a také skvěle drží, proto je kabel vhodný i na cestování.

          Není žádná horní či dolní strana, zkrátka zasuneme a je hotovo.

          Některé z nich mají LED indikátor, ten je takovou informativní pomůckou, že se přístroj stále ještě napájí.

          Kabel navíc zabraňuje rušení a ztrátě dat.

          Je vybaven hliníkovými hlavičkami konektorů.

Díky jeho univerzálnímu působení ho lze využít prakticky všude. Připojit do automobilu, na nabíječku, powerbanku, počítač i do zásuvky. Zkrátka se vyplatí mít v domácnosti takového pomocníka hned po ruce.

5/5 - (1 vote)