Útulný malý domov

V malém bydlení je vždy těžké vše zařídit tak, aby to bylo účelné, ale přitom se stále jednalo o útulný pěkný byt. O místo, kde se dá „volně nadechnout“. Nejlépe nám vždy poradí šikovný bytový architekt. Pomůže vytvořit prostor, ve kterém bude domov. Ne jenom nudné skladiště s místem pro přespávání. Čemu je potřeba při zařizování malých bytů věnovat největší pozornost?bytový architekt

Vhodné barvy
Barvy je potřeba dobře vybírat v případě jakéhokoli interiéru. Ovlivňují totiž naše pocity a nálady mnohem více, než si často sami uvědomujeme. Ani v malém prostoru se nemusíme vzdávat barevnosti a používat jen klasickou bílou. Volíme ale raději světlé odstíny a nepouštíme se do příliš divokých kontrastů! Například u někoho stále ještě oblíbená kombinace fialové stěny a tmavého nábytku zde nevypadá dobře. Moc hezky ale v malém bytě vypadá třeba použití stejné barvy ve více odstínech, různé sytosti. Například pokud vymalujeme bíle a nábytek volíme v barvě bělené borovice nebo běleného dubu. To nám pomůže interiér opticky zvětšit, pustit do něj světlo!
bytové plánky
Vhodný nábytek
Když to umožňuje naše finanční situace, je v malém bytě nejlepší volbou nábytek na míru. Takový nám pomůže v malém prostoru k využití každého centimetru! Nevznikají tzv. hluchá místa. Jde o nevyužitý prostor, zbytečně prázdné rohy, mezery mezi jednotlivými kusy nábytku. To se v malých bytech při použití sériově vyrobených kousků snadno stane. V malých bytech není vhodné umisťovat velké kusy čalouněného nábytku a velké kusy nábytku z masivu. Vhodný je například nábytek z tenkých kovových částí, nábytek na nožkách nebo takový, který zavěšujeme na stěny, tzv. levitující.

Vhodné vybavení
K úspoře cenného místa v obydlí vždy přispívá, když si do něj pořídíme víceúčelové vybavení. Pro obývací pokoj rozkládací http://www.sofaland.cz/cs/sedaci-soupravy/sedaci-soupravy-sofaland/rozkladaci-sedaci-soupravy/steel sedačku, policový systém nebo stolek se šuplíky. V kuchyni ušetří místo multifunkční varná deska a trouba. A v koupelně třeba úzký model pračky se sušičkou.