Velmi oblíbené jsou kabelky psaníčka

Původně se nosily pouze na společenské akce, pro jejich diskrétnost a malý tvar, který padl akorát do ruky. Přesto dokázal skrýt všechno to nejpotřebnější, co žena v tento okamžik potřebovala. Zkrátka byl to společenský doplněk, a proto musel být vždy vhodně slazen se šaty. V dnešní době je stále aktuální na plesech a dalších společenských akcích, ale zároveň je výborným doplňkem i pro běžné nošení. Což je praktické, jelikož někdy skutečně není potřeba si brát s sebou ven klasickou velkou kabelku, ale stačí malá, do které se vejdou nezbytně nutné věci na daný okamžik.
kabelky psaníčka.jpg
Jaké jsou malé kabelky?
Plesové– kabelka by v tomto případě měla ladit a vytvářet dokonalou souhru doplňků se šaty, střevíčky a šperky. Vhodné jsou například kabelky psaníčka vykládané kamínky, lesklé lakované, třpytivé a prakticky mohou být i trochu výstřední, pokud budou působit stále elegantně. Velmi pěkný design vytváří metalické, které jsou například různě dekorativně ozdobené nebo nařasené. Ostudu neuděláme ani s noblesním psaníčkem, které bude mít krajkový vzor.
černá kabelka.jpg
Svatební – bílý satén, přední strana vytvarovaná, případně s jemným vzorem, je skutečně elegantní doplněk pro nevěstu, který se hodí ke svatebním šatům.
Pro denní používání – stylově vytvarované psaníčko s vykrajovanými vzory, květinami a podobně, zkrátka pro běžné používání, kde efektivně doplní outfit.
malá kabelka.jpg

Malá kabelka, ale šikovná

Vesměs všechny jsou uvnitř vyztuženy s polyesterovou podšívkou. Některé jsou rozděleny ještě na dvě větší kapsy. Nesmí chybět menší kapsička na nějaké drobnosti. Každá má pak otevírání uzpůsobené nejlépe tvaru v několika provedení. Nejčastější je na magnet, na zip, ale také můžeme vidět klasické zapínání s rámečkem. Výhodou je pásek nebo řetízek, který se dá sundat a kabelka může fungovat jako skutečně tenké psaní, přímo do ruky. Lze vybírat jak tvar, barvu i provedení. Vůbec není na škodu mít doma více druhů takových kabelek. I přes malou velikost se jedná o praktický doplněk pro společenské akce, ale i všední dny.