Vhodná střecha pro více příležitostí


Pokud nechcete, aby vám při sezení na zahradě pršelo nebo naopak svítilo na hlavu ostré slunce, měli byste přemýšlet nad koupí vhodného zastřešení.

Vhodná střecha pro více příležitostí

S prvními jarnímu paprsky začíná všechno rozkvétat a vonět. Sedět v takových časech zalezlý doma je velká škoda, zvláště pak po několika měsících ošklivého počasí. Pokud vás neužije kochání se přírodou ani vás nebaví procházet kolem nábřeží, můžete si užívat jara třeba před domem. Stačí být na čerstvém vzduchu. Ten je zdravý a dokáže člověka pořádně vzpružit. Ovšem vysedávat jen tak na schodech není úplně nejvhodnějších. V případě, že vlastníte zahradu, měli byste si na ní vytvořit alespoň improvizované venkovní posezení.

Pergola pro vinnou révu

To by však nebylo kompletní bez dobrého zastřešení. V tomto případě se přímo nabízí altán, ale ty jsou buďto finančně příliš náročné, nebo jsou sice levné, ale zase nestojí za nic. Zlatou střední cestou, po které se vydává stále více a více lidí, je zahradní pergola.

Jedinou nevýhodou tohoto typu konstrukce je malá okázalost, i když pro někoho to může být naopak plus. Altány jsou příliš robustní a je s nimi hodně práce, kdežto pergola je daleko méně náročnější na prostor a dá se rovněž sestavit daleko snadněji. Často se dokonce jedná pouze o střechu, která se montuje na zeď domu. Jedná se o takzvané nošené typy. Samonosné pergoly mají sice svou vlastní základnu, ale na druhou stranu zabírají o něco více místa.

Moderní pergola

Ve většině případů tento druh konstrukce funguje jako zastřešení nějakého druhu venkovního posezení, třeba na verandě nebo někde dál na zahradě. Není, ale řečeno, že se musí používat zrovna takhle. Není problém udělat z pergoly třeba garážové stání, byť i provizorní. Samozřejmě, že garáž je takřka ve všech ohledech lepší, ale pokud nechcete, aby vám případné krupobití poškodilo vaše vozidlo, jedná se o více než vhodné řešení. Navíc pod střechou bez stěn auto rychleji oschne, což je další pozitivní věc, jelikož se tak efektivně předchází možné korozi a následkům z toho vyplývajících.