Výběr auta pro začátečníka není snadné. Nechte si poradit

Ideální je po úspěšném absolvování autoškoly, si pořídit automobil a jezdit. Jízdu stačí trénovat i na krátkém úseku, ale hlavně zkrátka mít automobil k dispozici a cvičit v praxi. Zajisté jednu z hlavních rolí při výběru automobilu hraje cena.
 blondýna v autě
Během absolvování autoškoly nelze samozřejmě zcela hned disponovat dokonalým odhadem ohledně couvání, či kam se vejdete s automobilem a kam už to není možné apod. Tudíž je dobré počítat s tím, že auto možná bude zpočátku takový menší otloukánek. Je lepší v tomto případě volit jako zcela první auto po získání řidičského oprávnění něco skromnějšího. Lepší volbou jistě bude ojetý automobil, ale to neznamená, že to bude nějaký vrak.
 
Design a prostor
 
Vzhled je podstatný rovněž v případě pořízení auta a podnikání svých prvních samostatných jízd již bez instruktora autoškoly. Když se vám auto bude líbit, bude se vám dobře jezdit. I když v rámci designu se jedná o zcela subjektivní záležitost, která sice není nejdůležitější u výběru, ale ovlivňuje i vztah řidiče k automobilu.
 
Zejména pro začínajícího řidiče není ideální pořízení velkého auta. Sice se lze domnívat, že bude zapotřebí naskládat do auta třeba v budoucnu více věcí. Ale upřímně. Coby začátečník oceníte menší auto, které umocní pocit jistoty při jízdě ve městě a zejména i při parkování.
 
Výkonný ano, ale ne příliš a vyvarování automatu
 
Rozhodně není adekvátní volbou pro začátečníka výkonný sporťák, stejně tak samozřejmě ani volba slabého auta připomínající spíše hlemýždě. Je nutno mít na paměti, že pro začátečníka, jenž ještě nedisponuje vypilovaným odhadem, je výkon dosti podstatný. Prioritou je, aby se začátečník naučil řídit auto s manuální převodovkou. Přejít na pohodlnější automat je vhodné, až když si bude řidič dostatečně jist, že ruční řízení zvládá již zcela snadno.
dokončená autoškola
 
Spolehlivost a bezpečnost na prvním místě
 
Zejména v případě pořízení ojetého automobilu, je zapotřebí vybírat s rozvahou a opatrně. Obecně je dáno, že rozhodně není dobré pořídit staré diesely a kompletně složitější auta.
 
Bezpečnost automobilu je důležitým parametrem, který však za poslední roky prošel změnou. Moderní auta již díky aktivním prvkům bezpečnosti dokáží i zabránit nehodě, stejně tak díky prvkům pasivní bezpečnosti poté zmírní i potenciální následky. Rozhodně bude lepší koupit novější, menší a bezpečné auto, než pokud byste pořídili staré, prostornější, ale vykazující nižší známky bezpečnosti.