VybVybíráme osobního trenéra

Co od trenéra čekáte?

Prvním krokem k výběru správného trenéra je rozhodnout se, co od trenéra vlastně chcete? Logickou odpovědí je, že zhubnout. Zhubnutí ale může mít mnoho podob. Zatímco někomu jde o shození nadbytečných kil, jinému může jít o vytvarování postavy nebo o zlepšení fyzické kondice. Ještě předtím, než se s trenérem potkáte, měli byste mít alespoň základní představu, čeho chcete dosáhnout. Proč je to důležité? Každý trenér je expert na něco jiného. Pokud chcete primárně shodit přebytečný tuk, budete hledat někoho jiného než když chcete natrénovat fyzickou kondici na iron mana. Je to důležité i pro trenéra, který se může rozhodnout, jestli vám dokáže nabídnout to, co hledáte, nebo jestli vám má raději doporučit svého kolegu či kolegyni.
dívka ve sportovním
První setkání
Jakmile máte jasno, co od sebe chcete, a našli jste někoho, kdo je ochoten tyto představy naplnit, je čas na první setkání. Toto setkání se může odehrát v tělocvičně, ale nemusí. Nejde totiž ani tak o trénink, jako o vzájemné sympatie. S koučem budete trávit několik hodin týdně, a i když z vás nemusí být zrovna nejlepší přátelé, tak by to měl být někdo, s kým budete alespoň vycházet. Sympatický trenér či trenérka má i tu výhodu, že na vaše setkání budete chodit s daleko větší chutí. Co dalšího můžete od prvního setkání čekat? Měření a vážení. I když se vám to asi nebude zamlouvat, přesné měření dovolí kouči monitorovat váš progres, a upravovat vaše cvičení podle individuálních potřeb.

dívka v tělocvičně

Tréninky

Je čas dát se do práce. Co na trénincích dělat a nedělat? Základem je chodit včas. Ti nejlepší profesionálové mají diář nacpaný k prasknutí, a i desetiminutové zpoždění jim komplikuje život. Takže když se domluvíte na šestou, buďte na místě opravdu v šest. Ke svému kouči byste také měli být upřímní. Pokud vám zadá domácí cvičení, plňte ho, a pokud nestíháte, přiznejte to. Stejně tak trenéra upozorněte, pokud vám není dobře, nebo vás něco bolí. Většina tréninků se dá uzpůsobit, a předejdete zranění.