Vyškrtnout gravitaci ze sportu nikdy nebylo jednodušší!

Sport nemusí být vždycky jenom nudná jednotvárná rutinní záležitost! Chtěli jste se jako malí stát kosmonauty? Toužili jste zažít stav beztíže? Zajímáte se o nové, netradiční sporty? A zkoušeli jste vydržet u jógy, která vás však tak úplně nechytla? Zjistili jste, že jste sportovní antitalent, ale pohybu se přeci jen nechcete zcela vzdát? Pokud splňujete alespoň jednu z výše naznačených věcí, tento článek je přesně pro vás!
Tento článek totiž pojednává o tzv. “antigravity józe”, která pracuje s vaší vlastní váhou a takříkajíc “škrtá gravitaci”!

kameny

Celé cvičení se točí kolem “hammocků”, neboli “hamak”, řečeno hezky česky, což jsou jakési houpací sítě z pružné a velmi pevné látky. Všelijak se do nich zabalujete, houpete se na nich, anebo se v nich prověšujete. Nemusíte se bát, že by se to s vámi utrhlo, protože na této netradiční houpačce při zátěžových zkouškách pohoupali i malého sloníka.

slunce

Existuje nespočet různorodých cviků, které v hamace můžete dělat – a ačkoliv to není tak docela levná záležitost, klidně si jednu pořiďte i domů – instruktorských videí je plný internet!
Já osobně mám nejraději “andělská křídla”, kdy do hammocků zabalíte paže i ramena, roztáhnete ruce jakoby vám místo nich narostly archandělské perutě a propnete špičky nohou. Krásné na antigravity józe je to, že si při ní protáhnete téměř všechny svaly v těle a ani se nezapotíte! Další můj oblíbený cvik se jmenuje “inverze”, kdy se v hammocku vyvěsíte hlavou dolů. Můžete takhle viset i několik minut, anebo tuto pozici použít jako výchozí pro řadu dalších cviků. Zajímavé je například to, že v této poloze působí gravitace na vaše páteřní obratle opačným směrem, takže antigravity jóga vydá za několik thajských masáží a navíc po ní budete mít stabilnější a narovnanější záda.

A nesmíme zapomenout ani na relaxační účinky, které nám pro změnu zaručí spánek v hamace, kdy si připadáte jako zabalení v kokonu anebo jako tlusťoučká housenka. Tohle už sport sice nepřipomíná ani zdaleka, ale zase ten několikaminutový spánek bude mít blahodárný vliv na regeneraci vašich svalů.

siesta

Existují dokonce i fitness varianty této téměř kouzelné jógy, které nepředstavují vůbec žádnou zátěž pro klouby, takže dámy, jestli chcete rychle zhubnout, než v září nastoupíte do práce, víte, co máte dělat! A ani variace na těhotenství nejsou žádnou výjimkou – hamaky jsou zavěšené těsně nad zemí a cvičení je spíše relaxační.
Tak co? Vyzkoušíte si, jaké to je umět lítat?