Vyznat lásku můžete i vydatnou snídaní

Ti, kteří si padnou do oka hned na počátku vztahu, a jeden druhého vnímají jako svého rodného bratra nebo sestru, cítí se s ním přirozeně, volně, nemusí nic předstírat, jsou spontánní, dávají najevo svůj cit a své názory na cokoliv, takoví lidé si zpravidla rozumí po zbytek života a málokdy se rozcházejí. Nemusí mít nutně ani shodné zájmy a záliby, stačí, jestliže mezi nimi proudí energie, a pokud mezi sebou bez okolků komunikují. Takoví lidé pak velice rádi svůj protějšek něčím překvapí , a častokrát to bývají snídaně do postele.
lívance s banány.jpg

Lívanečky z kefírového mléka

Kdo by se chtěl po ránu trápit se složitým pokrmem, pomyslíte si. Lívanečky z kefíru však zvládnou i muži a svou milou tím mohou překvapit až tak, že se následující denní program přizpůsobí milování a vášnivým objetím. Stačí vám jen 250 g polohrubé mouky, může být i špaldová, 1 hrnek kefíru, 1 kávová lžička prášku do pečiva, 1 vejce, 1 lžíce třtinového cukru a asi 5 dkg másla. Vytvoříte tekutější těsto, které budete naběračkou vkládat buď do lívanečníku, nebo na pánev. Lívanečky musí být malé, o průměru zhruba 10 – 15 cm. Nemusíte mít obavy, že by se připékaly na teflonové pánvi, opékejte je z obou stran. Jako přílohu můžete zvolit směs z rozmixovaného tvarohu, bílého jogurtu a rozehřáté kvalitní hořké čokolády, a to vše doplníte nakrájeným banánem na kolečka.
müsli tyčinka.jpg

Tousty

Kdo má raději snídani na slaný způsob, může zvolit docela obyčejné tousty, k nim nakrájet plátky zeleniny (rajče, okurka, paprika), tvrdého sýra, přidat kostičku másla, mazacího sýra (Lučiny), případně plátky šunky nebo salámu. Hodí se i několik vajec naměkko. Za čtvrt hodiny máte hotovo, obloženou mísu zvládnete i bez kuchařského umění a svou drahou polovičku můžete probudit vůní čaje nebo připravené kávy.
lívance s nápoji.jpg

Granolu

Tip na jednoduchou snídani může být Granolu. Jsou to zapékané müsli, které vytvoříte z 3 hrnků ovesných vloček, z 1 hrnku vlašských ořechů, z půl hrnku nasekaných mandlí, z 1 hrnku strouhaného kokosu. Do této směsi přidáte 2 lžíce rozehřátého kokosového oleje, půl hrnku horkého javorového sirupu, nebo medu. Mezitím, než bude směs vychládat, vložte do servírovacích misek jogurt řeckého typu a nakrájejte ovoce, např. kiwi, meruňky, pomeranče (podle chuti). Vychladlou směsí medu a müsli přikryjte misky s jogurtem a přidejte plátky ovoce. Za 20 minut máte hotovou vynikající vydatnou snídani plnou výživných ingrediencí a hlavně o důvod víc, aby vás vaše milující partnerka zbožňovala.