Zkuste to jednou jinak a lépe

Dejte si jednou pohov a svou práci klidně a s důvěrou naložte na bedra jiným, zkušeným průvodcům, kteří se postarají o to, aby váš školní výlet proběhl přesně tak, jak má. Aby byl zajímavý, aby se na něm děti něco dozvěděly, a aby z něj byly naprosto nadšené. A přesně tak to může vypadat, pokud si dobře zvolíte lokalitu, kam vyrazíte a atraktivní program, který pro vás připraví zkušení pracovníci organizace, která má s přípravou programů pro děti bohaté zkušenosti. Neváhejte proto využít jejich tipy na školní výlet v okolí Štramberku, který bude jedním z nejlepších, jaký jste doposud zažili.

roubenka

Kvalitním základem dobře připraveného školního výletu je hned několik bodů.
Za prvé se jedná o kvalitní program výletu. To je vlastně to jádro pudla, které rozhodne o tom, zda se výlet dětem bude či nebude líbit. Program by měl být vždy dostatečně poutavý, měl by být zábavný, děti by se při něm měly něco nového dozvědět a propojit to s již poznaným učivem, ale také by měly mít možnost se venku pořádně vydovádět.

Za druhé je to zkušený průvodce. Můžete se snažit sebevíc, můžete si dopředu všechno nastudovat, ale nikdy dětem neřeknete tolik jako někdo, kdo se v dané oblasti narodil anebo ji zkrátka zná tak dobře jako vlastní boty. Ten vás vždy upozorní na něco nového, na něco zajímavého a udělá to neotřelým způsobem, jaký by vás ani nenapadnul.

Za třetí, děti musí mít možnost si všechno vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. Vždyť když mohou konečně vyrazit ven mimo třídu, tak je to ta nejlepší možnost, jak si nové poznatky ověřit v reálném prostředí a učivo si tak upevnit.

otázky

A za čtvrté, všichni moc dobře víme, jak rychle se děti unaví. Takže pokud nechceme do nekonečna poslouchat, jak je bolí nohy, a že už nikam dál nepůjdou, musíme zvolit přiměřeně dlouhou trasu, která bude od začátku až do konce nabitá zábavou a poznáním.