Zvedací zařízení jako nepostradatelný pomocník

Co je vlastně autojeřáb
Autojeřáb (mobilní či automobilový jeřáb) je zvedací řízení, jehož základem je automobilový podvozek a na něm umístěný jeřáb. Naprosto nezbytné je toto zařízení na stavbách, díky němuž je možné zvedat a přesouvat těžká břemena, slouží také při montáži nebo demontáži rozsáhlejších stavebních prvků a využít jej lze i na výškové práce. Své uplatnění má i při stavění elektrického vedení, pokládce panelů, montáži bednění a v neposlední řadě i při haváriích, kdy si dokáže poradit s vyproštěním vozidel. Díky své mobilitě je možné ho využívat v jakémkoliv terénu (i v těžce přístupných místech) a dle aktuální potřeby přemístit z místa na místo. Veškerou manipulaci s jeřábem zajišťuje hydraulický systém, nejdůležitějším kritériem je hmotnost a délka vysunutí.
jeřáb za panelákem
Typy podle nosnosti
Nejznámějším výrobcem u nás je kopřivnická Tatra, která je jednou z nejvíce uznávaných značek nejen v České republice. Autojeřábů je několik typů, rozlišují se podle nosnosti, která se pohybuje od 8 tun do 700 tun, zdvih od 13 metrů do 100 metrů. Každý autojeřáb by měl mít tolik řetězů a popruhů, aby odpovídaly dané nosnosti. Dalšími součástmi mohou být palety a různé kontejnery (na suť nebo beton). Např. zdvih u autojeřábu zn. Terex (patří mezi největší) dosahuje 149,5 metru.
kabina jeřábu
Cena
Pokud si sami na manipulaci s autojeřábem netroufáte a nejste ani majitelem platného jeřábnického průkazu, renomované společnosti nabízí jejich pronájem, a to i včetně jeřábnických prací a kvalifikované obsluhy. Stejně tak poskytnou kvalifikovanou radu ohledně výběru stroje. Ceny se pohybují od 850,- bez DPH do 1 400,- Kč bez DPH za hodinu .
Půjčení autojeřábu je možné zvolit podle svých potřeb, může být na několik málo dnů, týdnů nebo i jen na pár hodin, využít lze i proškolenou obsluhu.