Zvířecí mazlíčci do bytu

Téměř každý byt je osídlen nejen lidskými obyvateli ale i těmi zvířecími. Mnohdy právě váš domácí mazlíček dotváří to správné kouzlo domova, navíc, když si pořídíte do bytu zvířátko, už nikdy tam nebudete sami. Dnes už je spousta možností i pro alergiky, kteří si mohou pořídit rybičky či nějaké speciálně vyšlechtěné holé zvíře, jako třeba Skinny morče, bezsrstý potkan, kočka Sphynx, nebo např. Americký bezsrstý teriér. Kromě toho jsou tito bezsrstí mazlíčci výhodní i pro ty, kdo alergičtí nejsou, protože věřte, že je velký rozdíl v tom chovat v bytě dlouhosrstou kočku anebo tu holou. Pokud uvažujete nad koupí činčily, musím vás varovat, je opravdu hodně živá, a to nejen přes den a vše okusuje – nábytek, knihy, klec atd.

králíček

Mazlíčci do terárka

Je třeba počítat s tím, že pořízení terária i zvířátka vás bude něco stát, ceny terárií se pohybují od 1000 Kč, ale pokud chcete vašemu mazlíčkovy dopřát, můžete se dostat až na částku 10 000 Kč. Mimoto tyto zvířátka potřebují udržovat v teráriu určitou teplotu a vlhkost, protože se jedná o exotické živočichy, zvyklé na jiné prostředí. Je třeba počítat s tím, že ještěří, jako jsou Chameleoni, agamy, Phelsumy, gekoni a další se živí především hmyzem, různými druhy cvrčků, sarančaty, moučnými červy, kobylkami a dalšími živými pochoutkami, takže pokud se takovýchto živočichů štítíte, budete se muset denně přemáhat při krmení. Kromě ještěrů, se mezi terarijní zvířata řadí též želvy, hadi či pavouci. Nicméně terárium s živým osadníkem je skvělým stylovým doplňkem bytu, navíc se čistí jen jednou za čas, podle toho, jak každý uzná za vhodné, je třeba dávat pozor na vznikající plísně či pach, který by mohl zvířeti ublížit.

Kočky do bytu

Kočka je do bytu naprosto vhodný mazlíček, není žádný problém vychovat koťátko k tomu, aby se uvnitř bytu vyprazdňovala do nádoby k tomu určené. Navíc kočka vydrží v bytě i několik dnů sama, pokud má přístup k dostatku vody a granulí, přesto, však není vhodné ji nechávat samotnou déle než 3 dny. Je však třeba počítat s tím, že pokud chcete výhradně domácí kočku, tak pro její spokojenost je třeba jí umožnit dostatek prostoru k pohybování, skákání, hrám a také jí zpřístupnit výhled z okna. Skvělým řešením je pořídit speciální škrabadlo, které kočce velmi zpříjemní pobyt v bytě. Skvělou zábavou pro kočku je také pozorování rybiček v akváriu. Mimoto akvárium s rybkami má prokazatelně uklidňující účinek na lidskou psychiku.

kočka

Ať už si do svého bytu vyberete jakékoliv zvířátko, dobře si jeho výběr rozmyslete. Uvažte, kolik času mu můžete věnovat, zda se bude mít o mazlíčka kdo starat, když budete chtít odjet na dovolenou a také kolik můžete investovat financí. Pokud po nějakém čase přece jen zjistíte, že vám zvíře nesedlo, můžete ho udat na jedné z internetových inzercí nebo třeba v nejbližším zverimexu. Ale pravděpodobnější je, že se mazlíček stane součástí vaší rodiny a vašeho domácího pohodlí.